TJ Sokol Škvorec B - TJ Sokol Mochov 1:1 (1:0)

V neděli 26.4.2015 odehrálo naše mužstvo další mistrovské utkání IV. třídy B okresního přeboru, a to na hřišti prvního mužstva průběžné tabulky TJ Sokola Škvorec.

Již před začátkem zápasu nás překvapila trenérská dvojice zajímavým taktickým tahem. Duo Drobný, Bouček nenasadilo do základní jedenáctky trojici opor-Douda, Píša, Vraný. Dalším zajímavým prvkem na startu duelu byl vyjukaný Hlavní rozhodčí, který vědom si přítomnosti delegáta ze svazu nevěděl, která bije.

Již v 5.minutě prvního poločasu nás vtipnou basketbalovou vložkou baví Konopík. Naštěstí hlavní arbitr neuděluje ani žlutou kartu. Z následného volného přímého kopu netěží domácí nic. V 7.minutě poprvé atakujeme branku soupeře my. Zaváhání domácí obrany, špatně zahranou malou domů, vystihnul Červený, avšak jeho pokus gólman kryje. V 9.minutě váháme my, Bařina včasným výběhem vše řeší. Ve 12.minutě se poprvé parádně předvedl Bařina. Hlavičku domácích po volném přímém kopu vyráží a následnou dorážku neobsazeného domácího útočníka bravurním zákrokem zblízka vytěsňuje na roh. 14.minuta-centrovaný balon za beky nachází Červeného, ten střílí brankář vyráží, odražený balon na malém vápně doráží Macán, nepochopitelně míří do břevna, odraženého míče se zmocňuje na velkém vápně Svoboda, střílí, bohužel trefuje jedinou postavu, která stojí v brance. Tou je domácí obránce, který odkopává balon do bezpečí. Trest za nevyužití této stoprocentní šance na sebe nenechá dlouho čekat. 17.minuta-centr do našeho vápna lehce hlavou tečuje stoper Lonský, Bařina vybíhá do rohu šestnáctky, odkopává, ale jeho nepovedený odkop zachytává domácí záložník, předává spoluhráči na středu hřiště a jeho střelecký pokus bohužel končí v naší opuštěné brance, prohráváme 1:0. 23.minuta-další zmatek v našich obraných řadách, střela, Bařina chytá. 24-minuta-volný přímý kop po faulu na Boučka J. zahrává Šturma, se střelou na střed brány nemá domácí gólman problém. 28.minuta-dlouhý balon soupeře do vápna boxuje Bařina do bezpečí. Mezi 28 až 42 minutou se na hrací ploše neodehrává nic podstatného. Sledujeme takticky vedenou bitvu ve středu hřiště z níž vybočují jen propagační střelecké pokusy na obě branky. Zajímavostí je snad jen střídání na naší straně. Macána střídá Jaššo, protože ho bolí „prdel“. 42.minuta-domácí zahrávají roh, nebezpečný centr Bařina vyráží do bezpečí. Ve 43. Minutě vyhrává osobní souboj v soupeřově vápně Bouček J., střílí, jeho střelu však domácí brankář chytá. A tak jdeme do kabin za pro nás nepříznivého stavu 1:0.

Druhá půle začíná trojitým střídáním na naší straně. Do zápasu vstupují hříšníci Douda, Píša, Vraný. Již ve 46.minutě předvádí serii krátkých přihrávek v soupeřově vápně, která končí střelou Píši, bohužel vedle domácí branky. Ve 48.minutě ohrožují poprvé ve druhém poločase naší branku domácí, se střelou z vápna si však Bařina hravě poradil. V téže minutě se hra přesouvá na druhou stranu, kde se ke střele dostává Oborník, bohužel domácí brankář je stále bezchybný. 49.minuta-do vápna vbíhá Svoboda, domácí gólman opět chytá. 54.minuta-Douda nádhernou dlouhou přihrávkou mezi soupeřovým obraným valem vysouvá opět Svobodu, ten však míří těsně vedle. V 55.minutě se připomínají domácí, krásná táhlá přízemní střela těsně míjí naší branku. 61.minuta-střílí Jaššo, soupeř odráží na roh. 72.minuta-naše ambice na body z tohoto utkání zachraňuje Bařina. Do naší obrany proniká domácí útočník, střelu z blízka vytahuje Bařina konečky prstů na levou tyč, od které se naštěstí balón odráží zpět do jeho náruče. V této době, zmatený hlavní rozhodčí, zbytečně kouskuje hru. Hra je rozháraná z mnoha nepřesnostmi, především na naší straně. Taktický plán s nasazením našich opor až do druhé půle zatím nevychází a očekávaný tlak nepřichází. Naopak soupeř je mírně lepší a jeho akce jsou nebezpečnější. 76.minuta-zahráváme rohový kop, z něhož hlavičkuje Svoboda nad. 79.minuta-průnik domácích, střela zpoza vápna končí vedle. 84.minuta-slabá střela Kučery M., gólman domácích nemá problém. V 89.minutě proniká do vápna Vraný, jeho utažená rána končí těsně vedle. V závěru zápasu se výkonnostně zvedáme, přeci jenom nechceme odjet ze Škvorce s prázdnou. 92.minuta-přichází dlouhý balón do vápna, série narážeček, Douda nedává tváří v tvář brankáři žádnou šanci-góóól vyrovnáno 1:1. Ještě však není konec. V 93., tedy poslední minutě, zahrávají domácí volný přímý kop. Odražený míč získává domácí útočník, Bařina však zákrokem zápasu neuvěřitelně chytá jeho střelu a zachraňuje tím tak náš bod z venkovního hřiště. Poslední hvizd zmateného rozhodčího a zápas končí remízou 1:1.

Zápas skončil asi spravedlivou dělbou bodů. Zápas z diváckého pohledu moc nenadchl. S utkáním v Babicích a doma s Březí se nedá srovnat. Jeho kvalitu také dost ovlivnil výkon hlavního rozhodčího, který místy nevěděl co se s ním děje a pískal nesmysly na obě strany. I domácí pomezní laik byl výborný nádražák a svými praporkovými signály kvalitě utkání moc neprospěl.

Další utkání sehrajeme doma 2.5.2015 od 17:00 hodin proti mužstvu Sokola ve Slušticích.