TJ Sokol Mochov - TJ Sokol Sluštice 4:2 (3:2)

V sobotu 2.5.2015 sehrálo naše mužstvo další utkání IV. třídy oddělení B okresu Praha-východ. Čekal nás soupeř ze spodních pater aktuální tabulky, mužstvo Sokola Sluštice. Vzhledem k postavení v tabulce jsme byli v zápase jasnými favority.

1.minunuta-Zápas začal průnikem Vraného do vápna, kde je sražen hostujícím bekem loktem k zemi, avšak píšťalka hlavního arbitra zůstává němá. Ve 3.minutě poprvé hrozí hosté. Po rohovém kopu, závar v našem vápně, Bařina se štěstím úspěšně zasahuje na brankové čáře. Následuje pasáž, kterou charakterizuje řada nepřesností na obou stranách ze které pramení jen několik méně nebezpečných střel na obě branky. Změna ve vývoji utkání nastává ve 24.minutě. Do vápna proniká Douda, nahrává Píšovi a ten střílí náš první góóól-vedeme 1:0. Konečně začínáme být na hřišti lepší. 26.minuta-Douda naráží Vranému, střela, gólman vyráží na roh. 30.minuta-Volný přímý kop Doudy končí těsně nad soupeřovou brankou. 31.minuta-Proniká do vápna Vraný, jeho střela však končí mimo soupeřovu branku. 32.minuta-dlouhý míč zachytává Červený, vbíhá do vápna, střílí, bohužel gólman opět chytá. 34.minuta-střela Píši zpoza vápna míří opět nad branku hostí. Začínáme soupeře přehrávat, další gól je na spadnutí. 35.minuta-Fífa nachází na malém vápně dobře postaveného Červeného, ten však neuvěřitelně přestřeluje soupeřovu branku. 37.minuta-Douda proniká do vápna, je faulován a nyní již rozhodčí pokutový kop nařizuje. Hostující hráč neunáší situaci a za protesty dostává žlutou kartu. K pokutovému kopu se staví Píša a nekompromisně proměňuje, góóól, vedeme 2:0. Hosté dále protestují a dostávají další žlutou kartu. 42.minuta-Konopík naráží Píšovi, ten vbíhá do šestnáctky, jeho střela bohužel končí na břevně branky hostí. Ve 44.minutě se připomínají hosté. Centrovaný balon do našeho vápna trefuje hostující útočník volejem přesně k naší levé tyči-hosté snižují na 1:2. Nutno podotknout, že soupeř nachytal naší obranu (Oborníka) v nedbalkách. Hned po rozehrání si však bereme dvoubrankové vedení zpět. Douda středem hřiště nachází Píšu a ten nedává brankáři šanci, góóól-vedeme 3:1. Ještě ale není konec první půle. V poslední minutě proniká do vápna soupeřův útočník, Vraný jej fauluje, sudí nařizuje pokutový kop, který hosté proměňují ve svojí druhou branku. Poločas tak končí výsledkem 3:2.

V druhém poločase poprvé hrozíme my. 50.minuta-Střídající Jaššo proniká do vápna, míří však vedle soupeřovi branky. 62.minuta-Douda přímo z rohu nastřeluje břevno branky hostí. 63.minuta-Bařina chytá volný přímý kop lehce tečovaný Vraným. Rychle rozehrává, hra se přenáší na soupeřovu polovinu, míče se zmocňuje Douda, nachází Píšu a ten dává již svůj čtvrtý gól v tomto utkání-vedeme 4:2. 68.minuta-samostatný průnik soupeře do našeho vápna, Bařina skvělým zákrokem vyráží na roh. Následný roh opět skvěle likviduje Bařina a drží naše dvoubrankové vedení. 70.minuta-volný přímý kop soupeře trefuje jen naší dobře postavenou zeď. Hosté se snaží zkorigovat výsledek a jsou v této fázi utkání aktivnější. 72.minuta-střela hostí nad naší bránu. 75-minuta-další výborná střela hostí z třiceti metrů, Bařina se nedává zaskočit a vyráží na další roh. V 78.minutě se připomínají naši, volný přímý kop Doudy končí nad soupeřovou brankou. 83.minuta-Průnik soupeře, střela na střed naší branky, Bařina nemá problém. 85.minuta-uvolnění Jašša ve vápně, ten však míří nad soupeřovu bránu. V 88.minutě-střela soupeře mimo naší branku. Utkání dohráváme v poklidu a kontrolujeme naší další jarní výhru. Zápas končí výsledkem 4:2 v náš prospěch.

Utkání svojí kvalitou moc nenadchlo. Soupeře jsme sice opět přehráli, ale náš herní projev může být určitě lepší. Z řady vybočuje snad jen výkon Píši, který nasázel soupeři 4 branky a samozřejmě již standartně výborný výkon gólmana Bařiny.

Další mistrovské utkání sehrajeme 16.5.2015 od 17:00 hodin na našem hřišti v Mochově, proti třetímu mužstvu tabulky SK Křenice.