TJ Sokol Mochov - FK Radošovice B 2:2 (2:2)

V sobotu 18.4.2015 sehrálo naše mužstvo další utkání IV.třídy okresního přeboru Praha-východ. Poprvé na jaře nás čekal tabulkově hůře postavený soupeř, takže jsme byli v utkání mírným favoritem.

Do utkání jsme vstoupili zhurta a první gól na sebe nenechal dlouho čekat. Již v 7.minutě vysunuje Píša Jašša, ten přesprintoval hostující obránce o podél vybíhajícího brankáře poprvé změnil skóre zapasu, góóól vedeme 1:0.Soupeř reaguje na vývoj utkání o minutu později, kdy střelou na hranici šestnáctky orazítkoval břevno naší branky.Ve13.minutě dochází k další změně skóre, bohužel v náš neprospěch. Po chybě a následném zmatku naší obrany, úplně volný hráč v prostoru značky pokutového kopu nedává střelou Bařinovi šanci-1:1. Postupem času začínáme soupeře v prvním poločase přehrávat. Ve 23.minutě se dostává k zakončení Oborník, jeho střelu z 20-ti metrů gólman chytá. 25.minuta-skvělá kombinační akce v našem podání, bohužel finální přihrávka míří na Vraného nacházejícího se v postavení mimo hru. Ve 26.minutě fauluje soupeř na hranici oblouku velkého vápna Píšu, rozhodčí píská volný přímý kop. Sám postižený si staví balón a parádní střelou přes zeď do pravé šibenice nedává brankáři šanci-góóól vedeme 2:1. Ve 29.minutě dostáváme soupeře ve vápně pod tlak, Píšovu střelu odráží soupeř na rohový kop. Z následného rohu míří Vraný hlavou nad. Ve 35.minutě získává hostující záložník po naší chybě míč a slalomem přes půl hřiště vyrovnává na 2:2. Pokračujeme v tlaku na soupeřovu branku, avšak nedaří se přesně zakončit. Ve 37.minutě, po dalším našem rohu, míří Šimák vedle. Ve 41.minutě uhání rychlík Jaššo na soupeřova brankáře, ten jej však vychytal. Ve 45.minutě uvolňuje vystřídavší Červený Oborníka a ten pálí již po několikáté nad soupeřovu branku. Tak končí první poločas a do kabin jdeme za nerozhodného stavu 2:2.

Do druhého poločasu vstupujeme opět naší aktivní hrou. Ve 48.minutě se osměluje Svoboda a tradičně pro nás míří nad soupeřovu branku. Ve 49.minutě střílí Oborník, gólman vyráží na roh. V 57.minutě, poprvé ve druhé půli hrozí hosté. Dlouhý balón za naší obranu včasným vyběhnutím zneškodňuje  Bařina. Hosté postupně začínají vyrovnávat hru. V 63.minutě Konopík a 69.minutě Jaššo střílí vedle soupeřovi brány. Hosté již definitivně vyrovnali hru a spíše nás začínají přehrávat. Začínají nám dělat problémy dlouhé centry směřující na naší polovinu, které nacházejí rychlonohé soupeřovi útočníky. V 72.minutě se poprvé zaskvěl brankář Bařina, když zlikvidoval samostatný průnik soupeře. V 78.minutě Bařina výborným vyběhnutím a skvělým zákrokem zachraňuje naší svatyni. V úplném závěru utkání můžeme strhnout vítězství na naší stranu, bohužel Konopík zblízka trefuje hostujícího brankáře. Zápas končí remízou 2:2.

Dělba bodů je vzhledem k vývoji zápasu asi spravedlivá. V první půli jsme byli, řekl bych, lepším týmem, ale dvě hloupé chyby v poli náš výkon v první polovině utkání sráží. Ve druhém dějství nás od pohromy zachránil opět skvělý brankář Bařina.

V příštím kole zavítáme na horkou půdu v současnosti prvního mužstva tabulky TJ Sokola Škvorec „B“. Zápas se odehraje v neděli 26.4.2015 od 17:00 hodin ve Škvorci.