TJ Sokol Mochov - FK Meteor Březí 2:0

O velikonočním víkendu v sobotu 4.4.2015 jsme přivítali na našem hřišti 4.team tabulky FK Meteor Březí. Očekával se vyrovnaný souboj mužstev z horní poloviny soutěže.

Od začátku utkání jsme měli mírně navrh. V 6.minutě zahráváme první roh po němž hlavičkuje Bouček J. těsně nad. Ve 13.minutě vysunul křížně Píša Šimáka, jeho střelu gólman hostí chytá. 15.minuta-přímý kop Píši opět zneškodnil hostující brankář. Ve 20.minutě se poprvé osmělil soupeř, avšak samostatným únikem se Bařina nenechal zaskočit. Po několika slibných akcích jsme se prvního jarního gólu dočkali ve 31.minutě. Přímý volný kop z hranice šestnáctky zahrával Píša a nedal brankáři hostí šanci-1:0. Ve 34.minutě jsme mohli vedení navýšit, kdy odkopávaný balon soupeřem nastřelil Vraného a skončil na břevně soupeřovi branky. Následná dorážka šla vedle. Ve 36.minutě zahrával soupeř rohový kop, Bařina boxuje z vápna, míče se zmocňuje soupeř, střílí, naštěstí trefuje vlastního spoluhráče a míč končí v zámezí. Ve 44.minutě jsme se dočkali podruhé. Šimák sám před gólmanem na poprvé nedává, odražený balón zachytává Vraný, vrací zpět Šimákovi a ten se na podruhé nemýlí – 2:0. Tak skončil první poločas.

Do druhé půle jsme nastoupili opět aktivně. V 53.minutě se na vápně uvolnil Bouček J., střelu však soupeř zablokoval. V 54.minutě utekl po křídle Píša, předložil před bánu Vranému, ten střílí gól, avšak soupeřův pomezní laik mává postavení mimo hru, rozhodčí Novák zapískal a branku neuznal, škoda. Hra se lehce přesunula na naší polovinu. Soupeř se dostal zhruba na 10 minut do mírného tlaku. Všechny jeho pokusy, však končí na naší obraně a brankáři. V 67.minutě jde sám na gólmana Vraný, zbytečná rána končí nad. V 75.minutě, jak přes kopírák, sám na gólmana opět Vraný, opět rána a opět nad. V 77.minutě vysunul Šimák Svobodu, jeho střela končí těsně vedle. V 84.minutě opět střílí Svoboda, brankář hostí chytá. Ve 85.minutě už jen takticky střídáme a směrujeme zápas k vítězství. Zápas jsme zvládli velmi dobře. Skvěle pracovala obrana, ve které vyčníval předstoper Konopík, podpořená výborným výkonem brankáře Bařiny a fungující zálohy. V útoku máme ještě mezery v kvalitě zakončení. Příští utkání sehrajeme 12.4.2015 od 16:30hod  v Babicích.