TJ Sokol Babice - TJ Sokol Mochov 0:1

V neděli 12.4.2015 zavítal náš team na hřiště 2.celku tabulky Sokola Babice. Soupeři jsme měli co vracet. Na podzim nám uštědřil výprask na našem hřišti 8:0. Do zápasu jsme nastoupili s jednou změnou v sestavě. Do středu zálohy se vrátil Dan Douda.

Do zápasu vstupujeme opět aktivní hrou. Již ve 3.minutě registrujeme naší první střelu, Oborník však pálí nad soupeřovu branku. V 8.minutě poprvé míříme mezi tyče, Píšovu střelu vyráží domácí brankář na roh. Ve 13.minutě Vraný výborně napadá soupeřovu rozehrávku, zmocňuje se míče, posouvá si jej kolem špatně vybíhajícího gólmana, ten jej zcela evidentně nakopl, místo pokutového kopu píská rozhodčí šlapák útočícího hráče. Ve14.minutě se k první střele propracovali domácí. Ránu umístěnou do středu brány Bařina s přehledem kryje. V 16.minutě, opět po našem dobrém napadání, střílí Douda, nejistý domácí gólman vyráží s problémy nad. Ve 20.minutě se domácí prezentují svojí silnou zbraní. Dlouhý házený aut letí až do šestnáctky, Gólman Bařina tuto herní variantu skvěle čte a nenechává nikoho na pochybách kdo je ve vápně pánem. Ve 29.a 40.minutě míří domácí z podobných pozic na hranici vápna nad naší branku. Takže do kabin jdeme za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhého poločasu nastupujeme, po náročné první pětačtyřiceti minutovce,  bez unaveného Boučka J., kterého nahrazuje na levém kraji zálohy Červený. V 50.minutě zahrává volný přímí kop Douda, gólman vyráží, z následného rohu hlavičkuje Konopík do klubka hráčů stojících v prostoru branky. V 52.minutě to přišlo. Douda ze středu hřiště nachází Svobodu a ten nedává domácímu brankáři šanci. Góóól-vedeme 0:1. O minutu později, opět Douda, vysunuje Vraného, ten však míjí domácí svatyni. V 58.minutě utíká po lajně Svoboda, centruje do vápna na nabíhajícího Červeného, ten ale hlavičkuje nad. V této fázi utkání se hraje podle našich not.

V 67.minutě fauluje na pravém rohu našeho velkého vápna Drábek, žlutá karta. Domácí zahrávají volný přímý kop, nepříjemný centr skvělým zákrokem vyráží Bařina až za hranici šestnáctky. V 70.minutě další střela domácích končí nad naší brankou. V 74.minutě nachází Bařina dlouhým výkopem Píšu, toho nepříliš jistý brankář domácích fauluje, rozhodčí zcela nepochopitelně píská útočný faul. V 84.minutě zahrává soupeř další z řady dlouhých autů, ale Bařina opět skvěle stahuje balón do své moci. V závěru ještě dvakrát střídáme. Těžké utkání dovádíme k vítěznému konci.

Z pohledu diváka jsme v Babicích měli možnost sledovat utkání, které svou kvalitou daleko převyšovalo úroveň 4.třídy. Vyhrál team, který chtěl vyhrát více. Naši skvěle přistupovali k soupeři, neumožnili hrát jeho hru, která ho zdobila  na podzim v Mochově, kde nás rychlou kombinační hrou totálně rozebral. Největší rozdíl byl na postu brankáře, kde se domácí gólman nemůže s Bářou porovnávat. Již teď se těším co nám Traverza předvede na domácím hřišti.

Další zápas sehrajeme 18.4.2015 od 17:00 na hřišti v Mochově. Všichni jste srdečně zváni.